Automaatika lisad

Lisaseadme pilt

Nimetus

Kirjeldus

 Fotoandurid

Fotoandurid välistavad ukse sulgumise objektil - näiteks auto või inimese viibimisel ava vahel. Kontaktivaba rakendus st sulgumistsükli ajal uks avaneb koheselt objekti sattumisel ukse ette.

 

Fotoandur peegliga

Fotoandurid välistavad ukse sulgumise objektil - näiteks auto või  inimese viibimisel ava vahel. Kontaktivaba rakendus st sulgumistsükli ajal uks avaneb koheselt objekti sattumisel ukse ette. Juhtmega ühendust vajab ainult saatja. Lihtne paigaldada.

 

Pneumoandur

Täiendav turvaseade, ühendatakse ukse alumisse pneumotihendisse. Annab signaali, kui uks liigub sulguva servaga vastu takistust.

 

 Pneumotihend

Spetsiaalne kambriga tihend, kuhu ühendatakse vooliku abil pneumoandur või optoandur. Välistab ukse sulgemise väiksema objekti asetamisel ava vahele fotokiirest allpool. Kontakti saavutamisel objektiga uks avaneb koheselt.

 

 Spiraalkaabel

Spiraalkaabel - juhe mille kaudu pneumo-, opto- või jalgvärava andurid annavad signaali automaatika juhtplokile.

 Pult (MFZ)

Kaugjuhtimispult (kas 2 või 4 nupuga). 867 MHz, juhtmevaba automaatika juhtimine, vajab kas sisemist või välimist raadiokaarti.

 

Riiviandur

Riiviandur - annab signaali juhtplokile, et kui ukseriiv on suletud asendis, siis automaatika ei toimi. Avatud asendis töötab automaatika korrapäraselt.

 Jalgvärava andur

Jalgvärava andur - annab signaali juhtplokile, kas jalgvärav on korralikult suletud või mitte. Juhul kui jalgvärav on avatud, siis automaatika ei toimi, suletud asendis töötab automaatika korrapäraselt.

 

 Raadiokaart

(MFZ, sisemine)

Raadiokaart - seade mis võtab vastu kaugjuhtimispuldi (või muude kaugjuhtimisseadmete) signaale. Vajalik, et muuta automaatne ajamikomplekt kaug-juhitavaks. Toetab ainult oma kaubamärgi tooteid. Olemas kaks raadiokaardi tüüpi  - väline ja sisemine.

 

Valgusfoor

Annab signaali, mille kaudu saab  vajadusel automaatselt liiklust reguleerida.

 Nupplüliti

(MFZ)

Vajadusel loob võimaluse automaatika avamiseks mitte ainult automaatikaga kaasas olnud nupplülititest.

 Trosslukk

(BFT)

 

Garaažiautomaatika lisa, mille abil on võimalik ust väljastpoolt avada, st automaatika režiimist üle viia käsireziimile, näiteks elektrikatkestuse korral. Vajalik, kui garaažiuks on ainus sissepääs antud ruumi.

Raadiokaart

(BFT Väline)

 

Tavaliselt on garaažiautomaatikal juba olemas integreeritud raadiokaart, kuid vajadusel saab näiteks ühendada kahe erineva firma automaatikat, st panna neid tööle ühest puldist. Sobib ka tööstusautomaatikale. IP 54

 

Raadiokaart

(BFT sisemine) 

Tavaliselt on garaažiautomaatikal juba olemas integreeritud raadiokaart, kuid vajadusel saab näiteks ühendada kahe erineva firma automaatikat, st panna neid tööle ühest puldist. Sobib ka tööstusautomaatikale.

 

 Kaugjuhtimispult

(BFT MITTO 2 / 4)

Kaugjuhtimispult (kas 2 või 4 nupuga). 433 MHz, juhtmevaba automaatika juhtimine, vajab kas sisemist või välimist raadiokaarti (garaažiautomaatikal on raadiokaart juba sisse integreeritud)

Seina kaugjuhtimispult

(BFT 433 MHz) 

Pinnapealne seina kaugjuhtimispult (4 nupuga). 433MHz, juhtmevaba automaatika juhtimine, vajab kas sisemist või välimist raadiokaarti. (garaažiautomaatikal on raadiokaart juba sisse integreeritud)

 

 T-BOX

(BFT 433 MHz)

Koodboks, 433MHz, juhtmevaba automaatika juhtimine, vajab kas sisemist või välimist raadiokaarti. (garaažiautomaatikal on raadiokaart juba sisse integreeritud). Koodboksiga on võimalik juhtida kuni 100 automaatikaseadet, kuni 100 kasutajat.

 

 Antenn

Võimendab raadiosignaali ning suurendab kaugjuhtimispuldi töökauguse raadiust.

 

 Aku

(BFT / SOMFY)

Garaažiautomaatika lisa, mille abil on võimalik ust kuni 10 korda avada -sulgeda, näiteks elektrikatkestuse korral.