Aiaväravad

  VÄRAVAD JA AIAD TEIE MÕÕTUDE JÄRGI !

 

TIIBVÄRAV

LIUGVÄRAV

 

KUMB VALIk on parem: KAS LIUGVÄRAV VÕI TIIBVÄRAV?

 

Kohtades, kus on kõrgendatud nõudmised turvalisusele, tasub eelistada lükandväravat. Lükandvärava ava on visuaalselt paremini kontrollitav, samuti on lukustatud lükandväravat raskem jõuga lahti kangutada. Lükandväravat peaks eelistama ka väga tuulistes piirkondades: tiibvärav võib avamisel ootamatult käest lahti rebida, õigesti konstrueeritud lükandvärav aga toimib “iga ilmaga”, kuna tuule surve võtab vastu värava tugikonstruktsioon. Seega sobib lükandvärav rohkem mugavust ja aega hindavale inimesele.Tiibväravate automaatsel sulgemisel peab ka jälgima, et auto nurk sulguvale väravale ette ei jääks, või laskma automaatikafirmal paigaldada täiendava turvakiire väravate taha. Võõraste pilkude eest aga kaitsevad mõlemad ühtmoodi hästi.

 

 

Ruumivajadus

 

Tiibvärav vajab vaba pöörderuumi värava taga, lükandvärav aga ühel küljel. Seejuures liugväraval peab vaba küljeruum olema 1,5 korda suurem kui väravaava. Valiku tegemisel tuleks arvestada, et liugvärav võib olla umbes 25% võrra kallim kui analoogiline tiibvärav. Küll aga peab arvestama tiibväravate oluliselt suurema tundlikkusega tuule, lume ja otsasõitude suhtes. Seega kui värava küljel aia ääres on piisavalt ruumi, siis tuleks eelistada meie kliimas ikkagi liugväravat. Kui värava liikumistsoonis on tingimata jalgvärav, võiks selle panna avanema väljapoole. Üldjuhul liugvärava ja jalgvärava üheaegse kasutamise tõenäosus on väga väike.

 

Pinnatöötlus

 

Pinnatöötlus võib olla kas mustast metallist, mustast metallist + pulbervärvitud,  tsingitud, tsingitud + pulbervärvitud.

 

Hansadoor OÜ soovitab aia / väravate väliskonstruktsioonid kuumtsinkida, kuna kuumtsinkimine pikendab aia eluiga kordades! Valides toote ainult mustast metallist + värvimine, hetkel tuleb Teie jaoks odavam, kuid aja möödudes hakkab paratamatult tekkima rooste.

 

LISAKS: